22 czerwca 2023

ESG TEMATEM NAJNOWSZEJ „OPTYMALIZACJI DLA NIERUCHOMOŚCI HANDLOWYCH”

udostępnij

Najnowsze, czwarte wydanie „Optymalizacji dla nieruchomości handlowych” w całości zostało poświęcone tematyce ESG. Publikacja opracowana przez Polską Radę Centrów Handlowych, zawiera łącznie 25 artykułów, w których eksperci przedstawiają obraz działań ESG w branży oraz przykłady najlepszych praktyk.

- Zapraszam do lektury najnowszego wydania „Optymalizacji dla nieruchomości handlowych”. Zainteresowani znajdą tu praktyczne wskazówki jak wdrażać strategie w dziedzinie środowiska (Environmental), społecznego wpływu przedsiębiorstw (Social) oraz w zarządzaniu organizacją (Governance). Zasady ESG nie są wyłącznie wymaganiem państwowych czy unijnych regulatorów. Zmian w tym zakresie oczekują inwestorzy, banki, pracownicy i konsumenci, dla których polityka zrównoważonego rozwoju jest elementem wpływającym na ich decyzje zakupowe. Od właściwej realizacji działań na tej płaszczyźnie, w coraz większym stopniu zależeć będzie sukces rynkowy - uważa Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Jednym z wyzwań przed którymi stoi biznes są zobowiązania do sporządzania raportów niefinansowych, świadectw i audytów energetycznych, kosztownych modernizacji, przebudów, certyfikatów i szeregu innych zmian. By ułatwić branży centrów handlowych wymianę wiedzy, publikacja PRCH prezentuje 25. różnorodnych tekstów dotyczących strategii globalnych
i rządowych, komentarzy prawnych, przykładów rozwiązań technologicznych oraz interesujących rozwiązań w skali mikro i makro.

Wiedza o regulacjach Unii Europejskiej i tych krajowych, pozwala dobrze zaplanować własne działania. Stąd w publikacji PRCH m.in. artykuł o rozwiązaniach prosumenckich dla obiektów handlowych autorstwa Andrzeja Strzałkowskiego, z Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Z kolei z omówieniem unijnej taksonomii w budownictwie i nieruchomościach można zapoznać się w tekście Borysa Sawickiego, z SK&S Legal. Przez proces budowy lub przebudowy centrum handlowego z punktu widzenia ESG przeprowadza analiza Edyty Dubikowskiej, a o tym jak dobrać narzędzia oceny wpływu budynków na środowisko czytelnicy dowiedzą się z artykułu Noemi Macura, z firmy Arcadis. Z kolei przykłady rozwiązań legislacyjnych z rynków Ameryki i Azji przybliża Karol Templewicz.

To tylko kilka przykładów artykułów zawartych czwartym wydaniu „Optymalizacji dla nieruchomości handlowych”. Zapraszamy do lektury całego numeru, który jest dostępny tutaj