01 czerwca 2020

Dołącz do kampanii Bezpieczeństwo – kupuję to!

udostępnij

Wspólnie powinniśmy dbać o zdrowie i razem możemy działać na rzecz promocji prawidłowych postaw podczas zakupów. Zapraszamy zarówno właścicieli, zarządców obiektów handlowych, sieci handlowe i usługowe oraz wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie klientów i pracowników, do dołączenia do kampanii #kupujębezpiecznie.

Wraz z kolejnymi etapami odmrażania gospodarki zmieniają się przepisy i wytyczne dotyczące robienia zakupów. Luzowanie obostrzeń wiąże się jednak z dużą odpowiedzialnością po stronie przedsiębiorców, pracowników i samych klientów za zdrowie swoje i innych. Właśnie dlatego powstała kampania społeczna “Bezpieczeństwo - kupuję to!” pod hasztagiem #kupujębezpiecznie. Ma ona edukować i promować prawidłowe zachowania podczas zakupów, w centrach handlowych, ale również w innych placówkach i miejscach handlu oraz usług, czy gastronomii, by klienci znów mogli poczuć się komfortowo i bezpiecznie nabyć ulubione produkty lub skorzystać z usług. Edukujemy konsumentów i pokazujemy rozwiązania już wprowadzone w obiektach handlowych.


Jak dołączyć do #kupujębezpiecznie?

Razem możemy stworzyć platformę wymiany doświadczeń i najlepszych praktyk, by wzajemnie się inspirować i jeszcze podnosić standardy bezpieczeństwa. - Zachęcamy do dzielenia się wiedzą, przesyłania filmów i zdjęć związanych z bezpiecznym kupowaniem oraz oznaczania materiałów hasztagiem #kupujębezpiecznie oraz używania logotypu kampanii. Pozwoli to dotrzeć szerzej do konsumentów i dać im zapewnienie, że placówki handlowo-usługowe, w tym lokale gastronomiczne mogą być bezpieczne, a ich zarządcy i właściciele robią wszystko, aby sprostać wymaganiom - mówi Radosław Knap.

Zapraszamy na stronę www.kupujebezpiecznie.pl, z której można pobrać logotyp kampanii oraz inne materiały graficzne, informujące o zasadach właściwego zachowania podczas zakupów, przygotowane w oparciu o rozporządzenia Ministerstw Zdrowia oraz Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Zachęcamy również do aktywnego obserwowania profili @kupujebezpiecznie na Facebooku i Instagramie. Hashtag #kupujebezpiecznie to nasz znak rozpoznawczy oraz nawigacja do prostego celu: bezpieczeństwa podczas zakupów offline.

Czekamy na materiały od Państwa. Pliki graficzne, w postaci zdjęć i filmów, prosimy przesyłać do Zuzanny Steć (zstec@prch.org.pl) oraz na adres kontakt@kupujebezpiecznie.pl wraz z opisem prowadzonych działań na rzecz bezpiecznych zakupów i listą obiektów lub sklepów, których dotyczą.

Jeśli są Państwo zainteresowani współpracą przy kampanii społecznej i chcą nas wesprzeć prosimy o kontakt z Michałem Miazkiem (mmiazek@prch.org.pl).


Partnerzy Kampanii

Kampania Bezpieczeństwo - kupuję to! objęta jest patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Rozwoju.

Partnerami instytucjonalnymi zostali: Polska Izba Handlu (PIH), Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji (POHiD), Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, Związek Pracodawców Hoteli, Restauracji i Cateringu (ZP HoReCa).

Partnerem kreatywnym jest Focus Agency Sp. z o.o.

Partnerzy medialni, wspierający kampanię: Rzeczpospolita, Eurobuild, Fashion Biznes, Handel i Handelextra.pl, Dlahandlu.pl, Promedia, Propertynews, Retail Journal, Retailnet.pl i SCF Magazine, Wirtualne Kosmetyki, Wiadomości Handlowe oraz The City.