31 sierpnia 2023

WEBINAR PRCH – RYNEK OBIEKTÓW HANDLOWYCH: WPROWADZENIE

udostępnij

Polska Rada Centrów Handlowych, dzięki wsparciu finansowemu European Shopping Places Trust, organizuje pierwszy webinar w ramach projektu „Abecadło obiektów handlowych”. Warsztat on-line na platformie Teams odbędzie się 12 września w godz. 11.00-13:30.

Udział w webinarium jest bezpłatny po obowiązkowej rejestracji w formularzu on-linelink do rejestracji.

Do udziału zapraszamy młodych specjalistów i nowych pracowników w branży, pracujących dla właścicieli i zarządców obiektów handlowych, przedstawicieli podmiotów świadczących usługi asset&leasing management, instytucji finansowych, najemców oraz usługodawców działających na rzecz branży. Zapraszamy także studentów planujących karierę w branży oraz inne zainteresowane osoby.

Warsztat dotyczyć będzie następujących zagadnień:

  • wskaźniki makroekonomiczne w branży retail,
  • najważniejsze pojęcia branżowe,
  • wskaźniki oceny funkcjonowania centrum handlowego,
  • relacje między podmiotami w obiektach handlowych,
  • klient centrum handlowego,
  • zmiany, które nastąpiły na polskim rynku real estate na przestrzeni ostatnich lat.

Szkolenie poprowadzą uznani eksperci:

  • Ewa Derlatka – Chilewicz, Associate Director, Head of Research, Cushman& Wakefield
  • Przemysław Dwojak, Senior Director Client Services, Head of Sales Effectiveness & Geomarketing GfK
  • Wioleta Wojtczak, Associate Director, Head of Research, Savills

Biogramy ekspertów prowadzących szkolenie:

Ewa Derlatka - Chilewicz - Associate Director, Head of Research w Cushman& Wakefield. Jest ekspertem z 19 letnim doświadczeniem w branży nieruchomości komercyjnych. Specjalizuje się w analizach rynku powierzchni handlowych. Uczestniczyła w projektach doradczych obejmujących badania i analizy rynku, raporty due diligence czy opracowania strategii budowy, przebudowy i repozycjonowania obiektów. Przygotowywała strategie wejścia najemców na rynek, analizy i audyt portfela placówek oraz strategiczne raporty dla sektora publicznego. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach: Stosunki Międzynarodowe Ekonomiczne oraz Finanse i Bankowość. Na Politechnice Warszawskiej ukończyła studia podyplomowe z wyceny nieruchomości.

Przemysław Dwojak - Senior Client Business Partner w GfK. Odpowiada za rozwój biznesu doradczego, badawczego i analitycznego oraz koordynację projektów doradczych. Jako ekspert ds. handlu uczestniczył w badaniach dla ponad 100 centrów handlowych: commercial due dilligence oraz strategie marketingowe. Opracowywał strategie ekspansji dla kilkunastu sieci detalicznych (uroda, moda, art. spożywcze, usługi, DIY). Chętnie patrzący na sprawy z innej pespektywy.

Wioleta Wojtczak - Associate Director, Head of Research w Savills. Kieruje pracami działu badań i analiz. Ma ponad 15-letnie doświadczenie w zakresie badań i analiz rynku oraz konsultingu. Do Savills dołączyła w 2011 roku. Odpowiada za wspieranie wszystkich działów firmy dostarczając najnowsze dane i komentarze na temat rynku oraz przygotowanie badań i analiz rynku nieruchomości komercyjnych w imieniu klientów. Jest absolwentką Politechniki Warszawskiej, ukończyła też studia podyplomowe z wyceny nieruchomości tej uczelni.

***

The European Shopping Places Trust (ESPT) to niezależny fundusz promujący i sponsorujący osoby i działania związane z edukacją oraz wydarzenia poświęcone branży miejsc handlu w całej Europie. Celem ESPT jest pomoc i wsparcie w zdobyciu wykształcenia zawodowego oraz pomoc w dalszym rozwoju kariery następnego pokolenia profesjonalistów z branży. Czyni to poprzez sponsorowanie poszczególnych studentów na uznanych kursach, zatwierdzonych zajęciach edukacyjnych i inicjatywach rozwoju kariery. ESPT wspiera również inicjatywy i projekty w całej Europie mające na celu promowanie rekrutacji i doskonałości w szerzej rozumianej branży handlu detalicznego i rozrywki.