29 sierpnia 2023

FDT PRCH: UTRZYMANIE I ZARZĄDZANIE OBIEKTAMI HANDLOWYMI

udostępnij

Tym razem gospodarzem Forum Dyrektorów Technicznych PRCH było Centrum Handlowe Forum Gdańsk należące do NEPI Rockcastle. Przedstawiciele Urząd Dozoru Technicznego omówili  tematy związane z utrzymaniem i zarządzaniem obiektami handlowymi m.in. certyfikacja instalatorów w zakresie OZE oraz bezpieczne funkcjonowanie stacji ładowania.

Podczas spotkania nasi członkowie FDT wspólnie z prelegentami mogli również porozmawiać o:

- pożarach samochodów elektrycznych i ich gaszeniu, innowacjach technicznych w zakresie bezpieczeństwa pożarowego dla elektromobilności, które przybliżył ekspert z firmy i-Sprink/Gras,

- zarządzaniu parkingami, prezentację przygotowali przedstawiciele marki Designa,

- budowie jednostki kogeneracyjnej w galerii handlowej – zagadnienie przybliżył reprezentant firmy Hexa

- zarządzaniu energią podczas działania obiektu, w niedziele i podczas zamknięcia obiektów, rozwiązania w tym zakresie zaprezentował ekspert z ZUT Industrial.

FDT to cykliczne spotkania dotyczące najciekawszych i najważniejszych zagadnień związanych z technicznym utrzymaniem obiektów dla dyrektorów technicznych oraz asset managerów reprezentujących firmy członkowskie PRCH. Forum to platforma wymiany wiedzy, gdzie prezentowane są ciekawe rozwiązania techniczne lub organizacyjne, które mogą wpłynąć na optymalizację kosztów działania centrów handlowych.