17 czerwca 2021

Podsumowanie Walnego Zebrania członków PRCH

udostępnij

• W dniu 16 czerwca 2021 roku odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Członków stowarzyszenia Polska Rada Centrów Handlowych.
• Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH, został przyjęty do grona członków zarządu.
• Podczas spotkania w uznaniu zasług i pracy na rzecz rozwoju branży centrów handlowych w poczet członków honorowych Rady przyjęto Marka Arciszewskiego, Marka Cichockiego, Grzegorza Dudziaka, Radosława Knapa oraz Wojciecha Normanda.


 16 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie członków Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) największej w Polsce organizacji zrzeszającej wiodące firmy z sektora centrów handlowych, która działa na rzecz rozwoju branży miejsc handlu i usług. Udział w walnym zebraniu wzięło ponad 30 przedstawicieli firm członkowskich. Ze względu na ograniczenia pandemiczne obradowano w formule hybrydowej. Zarząd PRCH uczestniczył w spotkaniu stacjonarnie, a pozostali członkowie zwyczajni dołączyli do zebrania za pośrednictwem aplikacji internetowej. W trakcie zebrania podsumowano działania podjęte przez PRCH w minionym roku i przyjęto sprawozdanie z działalności stowarzyszenia za 2020 rok. Jednym z ważniejszych podejmowanych tematów była przyszłość stowarzyszenia i kierunki jego rozwoju.

Pict KPODo grona członków Zarządu Rady przyjęto Krzysztofa Poznańskiego pełniącego od stycznia bieżącego roku funkcję dyrektora zarządzającego PRCH. Krzysztof Poznański to doświadczony menedżer, który z dużym powodzeniem kierował firmami usługowymi w branżach restauracyjnej, kinowej, ochrony i usług zarządzania nieruchomościami. W ciągu 31 lat pracował m.in. w firmach takich jak PepsiCo, Multikino, G4S i Cushman&Wakefield, ISS Facility Services, Aamal Services i Atalian, zdobywając doświadczenie w działach operacyjnych i zarządzaniu spółkami w Polsce i za granicą. Krzysztof Poznański doskonale zna specyfikę branży centrów handlowych i problemy, z którymi zmagają się jej przedstawiciele. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, posiada także dyplom MBA University of Illinois.

- Czuję się zaszczycony i dziękuję za okazane zaufanie. Sprawowanie funkcji dyrektora zarządzającego PRCH w tym bardzo trudnym okresie, w którym centra i sieci handlowe zmagają się z reperkusjami pandemii COVID-19 jest jednym z najbardziej ambitnych z wyzwań, przed jakimi stanąłem w mojej karierze zawodowej. Dołożę wszelkich starań, aby PRCH aktywnie dążyła do opracowania rozwiązań, które pozwolą centrom i sieciom handlowym umocnić ich kluczową pozycję w polskim handlu. We współpracy z ekspertami z firm członkowskich będziemy starali się wytyczać kierunki rozwoju, które pozwolą naszemu sektorowi odgrywać istotną rolę w nowej rzeczywistości handlowej - deklaruje Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH i dodaje – Ogromnie zależy mi na tym, aby to doświadczenie, jakim jest pandemia, przekuć na impuls dla dalszego zrównoważonego rozwoju branży nieruchomości handlowych w Polsce.


Arciszewski Marek PW 11 kopia 

 W poczet członków honorowych stowarzyszenia przyjęto Marka Arciszewskiego, uznanego specjalistę w zakresie projektowania wielofunkcyjnych kompleksów handlowo-usługowych. Jako architekt wykształcenie zdobywał na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej i w londyńskiej Architectural Association School of Architecture. Karierę architektoniczną rozwijał m.in. jako Senior Designer w firmie MMC International w Toronto, zarządzając warszawskim biurem HOK International, tworząc i prowadząc jako partner Studio Quadra sp. z o.o. i biuro MAAI, które specjalizuje się w wielofunkcyjnych projektach komercyjnych. Marek Arciszewski odgrywał wiodącą rolę w projektowaniu i realizacji flagowych inwestycji w Ameryce Północnej, Azji i Europie Środkowej, m.in. Fashion Island w Bangkoku, Saint Vital Centre w Winnipeg, Galerii Mokotów w Warszawie, Centrum Handlowego Port Łódź. Marek Arciszewski jest członkiem założycielem PRCH.


MC zdjęcie kopia

Do grona członków honorowych dołączył również Marek Cichocki, doświadczony menedżer z ponad 26-letnim stażem w branży handlowej, specjalizujący się w budowaniu i wdrażaniu strategii ekspansji w sieciach handlowych. Jako ekspert z wieloletnim doświadczeniem branżowym jest częstym gościem i prelegentem podczas konferencji i seminariów branży handlowej oraz nieruchomości komercyjnych. W swojej karierze koordynował projekty dla takich klientów, jak Apsys, Immochan, Immofinanz, GE Capital czy CBRE. Od dekady Marek Cichocki jest polskim partnerem duńskiej firmy consultingowej Reteam Group, zajmującej się badaniami jakościowymi, budowaniem długofalowych strategii rozwoju oraz doradztwem przy budowie i rewitalizacji dla centrów handlowych. Od 2018 roku, jako partner na Polskę firmy Emplate, zajmuje się wprowadzaniem unikalnych aplikacji marketingowych dla najemców centrów handlowych. Jest jednym z założycieli Polskiej Rady Centrów Handlowych, a od 2008 do 2020 roku zasiadał w jej zarządzie. Studiował prawo na Uniwersytecie Szczecińskim i administrację w Saginaw Valley State University w Michigan.


GDU PV 1 kopia

Nowo powołanym członkiem honorowym PRCH został także Grzegorz Dudziak, współzałożyciel i partner w firmie PropertyView Spółka z o.o. w Warszawie i jeden z inicjatorów i założycieli PRCH. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach i posiada tytuł magistra ekonomii ze specjalnością Planowanie i Finanse. Jest licencjonowanym zarządcą nieruchomości oraz członkiem RICS. Z rynkiem nieruchomości komercyjnych jest związany od 1997 roku, od kiedy pełnił funkcję Dyrektora Operacyjnego Hipermarketów w holenderskim Royal Ahold Polska. Przez lata piastował wysokie stanowiska w międzynarodowych firmach m.in. był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Zarządzającym w Donaldsons Polska, Dyrektorem Zarządzającym DTZ Management Polska, Dyrektorem Strategicznym Property Management w regionie CEE oraz pełnił funkcję Head of Property Management CEE w BNP Paribas Real Estate. Odpowiadał za zarządzanie ponad 80 obiektami komercyjnymi w CEE, w tym 41 centrami handlowymi m.in. Złotymi Tarasami. Bazując na doświadczeniach wyniesionych z Real Estate, Grzegorz Dudziak założył własną firmę PropertyView Sp. z o.o., która specjalizuje się w doradztwie w zakresie PM/AM, w audytach operacyjnych oraz w audytach rozliczeń service charge dla najemców, a także w działalności inwestycyjnej dotyczącej obiektów komercyjnych.


RK portrety prch 00463 kopia

Wśród honorowych członków Rady powołanych w trakcie walnego zebrania znalazł się także Radosław Knap, związany z PRCH od 2009 roku. W ramach stowarzyszenia jako menedżer ds. rozwoju oraz badań rynku był odpowiedzialny za rozwój członkostwa oraz pionierskich projektów analityczno-badawczych związanych z bazą wiedzy, np. PRCH Turnover Index, Footfall Trends, Katalogu Centrów Handlowych online oraz PRCH Retail Research Forum. Radosław Knap koordynował działalność klubów tematycznych i współtworzył wiele raportów rynkowych, takich jak „Ulice handlowe - analiza, strategia, potencjał”. Przez 2 kadencje jako Dyrektor Generalny PRCH odpowiadał za zarządzanie pracą biura PRCH oraz reprezentowanie stowarzyszenia i kontakty z instytucjami publicznymi. Z ramienia PRCH zasiadał w Komitecie Zarządczym European Property Federation i był członkiem grup roboczych ICSC. Występował jako prelegent i ekspert branży nieruchomości handlowych na wielu konferencjach. Radosław Knap posiada tytuł magistra inżyniera marketingu i zarządzania uzyskany na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Był też stypendystą na Otto-Friedrich Universitat Bamberg w Niemczech. Ukończył także studia doktoranckie w zakresie zarządzania na Akademii Koźmińskiego w Warszawie.


W.Normand zdjęcie biuro

Wśród ekspertów branży nieruchomości komercyjnych, którzy dołączyli do grona członków honorowych Rady jest również Wojciech Normand – prawnik ze specjalizacją w prawie podatkowym. Wojciech Normand jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 90. i wczesnych 20. był partnerem w Kancelarii Radców Prawnych Kołodziej, Pinkosz i Wspólnicy, a od 2004 roku rozwija karierę w DEICHMANN-Obuwie Sp. z o.o. - polskiej spółce zależnej Grupy Deichmann, największej sieci sprzedaży detalicznej obuwia i odzieży sportowej w Europie. Od 2007 roku sprawuje funkcję Wiceprezesa Zarządu odpowiedzialnego za część administracyjną spółki, w tym finanse, inwestycje i ekspansję ówczesnej sieci detalicznej. Pełni także funkcję Członka Zarządu w innych spółkach grupy DEICHMANN - UAB Deichmann Avalyne (Litwa), Deichmann Apavi (Łotwa), Deichmann Kingad OÜ (Estonia), MyShoes Polska Sp. z o.o. (Polska) oraz Deichmann Logistik Polska Sp. z o.o. (Polska).