19 sierpnia 2020

Odwiedzalność obiektów handlowych

udostępnij

PRCH prezentuje tygodniowe wyniki odwiedzalności obiektów handlowych nieustannie od powrotu centrów handlowych do pełnej działalności. Wyniki footfallu z ostatniego tygodnia 10-16.08.2020 r. różnią się znacznie od danych podawanych wcześniej, ponieważ na dzień 15 sierpnia przypada Święto Wojska Polskiego oraz kościelne obchody Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy i większość sklepów pozostaje w tym terminie zamknięta.

W dni robocze badanego tygodnia odwiedzalność obiektów wyniosła, w zależności od dnia, średnio 70-80% wartości footfallu notowanego w analogicznym okresie ubiegłego roku. W czwartek odwiedzalność sięgnęła aż 551% ubiegłorocznych wartości, ponieważ w 2019 r. na ten właśnie dzień przypadło wspomniane święto. Z tego samego powodu - różnicy w kalendarzach tego i poprzedniego roku, wyniki odwiedzalności galerii w sobotę są bardzo słabe w porównaniu z ubiegłym rokiem - zanotowano footfall na poziomie 7% sobotniego wyniku odwiedzalności w 2019 r.

10 16.08 footfall

Dane zostały zebrane od obiektów handlowych o powierzchni 2,59 mGLA, co stanowi 21% polskiego rynku nieruchomości handlowych.