25 sierpnia 2020

Footfall 17-23 sierpnia

udostępnij

Według najnowszych danych PRCH odwiedzalność obiektów handlowych (footfall) w ostatnim tygodniu w dni handlowe osiągnęła średnio 84-93% wartości ubiegłorocznych, w zależności od dnia. Prezentowane wyniki nie odbiegają znacząco od tych przedstawianych w poprzednich tygodniach wakacji.

Wyjątkowo dobrze na tle innych dni tygodnia wypadł poniedziałek 17 sierpnia – tego dnia w galeriach pojawiło się zaledwie 7% klientów mniej niż przed rokiem. Najsłabszy ruch w obiektach handlowych odnotowano w czwartek 20 sierpnia, kiedy to jedno centrum handlowe odwiedziło średnio mniej niż 10 tys. osób.

ff 17 23.08

Analiza danych pod kątem wielkości obiektów handlowych wykazała, że wciąż to małe i średnie nieruchomości osiągają wyniki o kilka punktów procentowych lepsze od dużych i bardzo dużych galerii. Klienci dużo chętniej wracają do obiektów położonych w regionach Południowo-Zachodnim oraz Północno-Zachodnim. Galerie w regionie Wschodnim wciąż dzieli kilka punktów procentowych od wyników z pozostałych części kraju.

Dane pozyskano z 80 obiektów handlowych o łącznej powierzchni GLA 2,99 mln m kw., co stanowi 24% polskiego rynku nieruchomości handlowych.