29 kwietnia 2021

Kolejne firmy dołączają do grona członków PRCH

udostępnij

Do grona Polskiej Rady Centrów Handlowych dołączyły kolejne firmy - wrocławska Galeria Wnętrz Domar, firma ST Plaza Management specjalizująca się w zarządzaniu nieruchomościami, biuro TEQUM świadczące usługi inżynieryjno-projektowe i biuro architektoniczne IMB Asymetria.

Polska Rada Centrów Handlowych to największa organizacja w Polsce zrzeszająca ponad 200 firm z sektora centrów handlowych, działająca na rzecz rozwoju branży. Reprezentuje interesy członków w relacjach z administracją publiczną oraz innymi organizacjami branżowymi krajowymi i międzynarodowymi. Zapewnia swoim członkom dostęp do specjalistycznych raportów i analiz dotyczących kondycji sektora centrów handlowych, ułatwia wymianę doświadczeń i przepływ wiedzy wśród zrzeszonych w niej przedsiębiorstw. Struktura członków PRCH i szeroka rozpiętość oferowanych przez firmy członkowskie usług pozwala stowarzyszeniu na udział i kreowanie dyskusji w obszarach ważnych dla funkcjonowania sektora centrów handlowych.

Do społeczności Rady dołączyła właśnie Galeria Wnętrz Domar – jedna z największych w Polsce galerii wyposażenia wnętrz, w której prowadzi działalność ponad 100 najemców. Na 24 000 mkw. powierzchni dostępny jest asortyment kultowych marek zarówno polskich, jak i zagranicznych, prace uznanych projektantów oraz oferta rzemieślników skupionych wokół Dobrodzienia. Większość ekspozycji stanowią showroomy z gotowymi inspiracjami.

Nowym reprezentantem firm świadczących usługi zarządzania nieruchomościami w gronie członków PRCH jest spółka ST Plaza Management. Firma specjalizuje się w usługach z zakresu zarządzania nieruchomościami, które obejmują development, leasing, działania marketingowe, zarządzanie aktywami, obsługę księgową oraz prawno-podatkową centrów handlowych. Spółka skupia się także na przebudowach i rozbudowach istniejących obiektów o dużym potencjale. Obecnie ST Plaza Management zarządza 3 centrami handlowo-rozrywkowymi o łącznej powierzchni najmu ponad 100 tys. mkw.: Toruń Plaza, Suwałki Plaza oraz Galeria Leszno.

W ostatnich tygodniach do społeczności PRCH dołączyła również firma TEQUM Sp. z o.o., która oferuje usługi inżynieryjno-konsultingowe. Zespół TEQUM zapewnia pełny zakres usług projektowych we wszystkich branżach inżynierskich dla różnego typu budynków. Inżynierowie Tequm: konstruktorzy i M&E dostarczają optymalne i nowoczesne rozwiązania oraz profesjonalnie opracowaną dokumentację projektową w Polsce i za granicą.

Na dołączenie do PRCH zdecydowało się także biuro architektoniczne IMB Asymetria, które działa od 1995 r. i jest obecnie jednym z wiodących w Polsce. Spółka realizuje projekty dla największych międzynarodowych deweloperów i inwestorów, także za granicą. IMB Asymetria świadczy pełny zakres usług projektowych na wszystkich etapach cyklu projektowego – projektowanie architektoniczne, planowanie przestrzenne, projektowanie wnętrz, konsulting.

„Każda nowa firma, która decyduje się na dołączenie do Polskiej Rady Centrów Handlowych wzmacnia nasz głos w dialogu z przedstawicielami władz i innych sektorów gospodarki, z którymi współpracują centra handlowe. Nowi członkowie to także merytoryczne wzmocnienie naszej organizacji, dlatego cieszymy się, mogąc powitać w naszym gronie firmy, które są liderami w swoich obszarach. Ich doświadczenie i kompetencje będą od teraz współtworzyć standardy i kierunki rozwoju sektora centrów handlowych” – powiedział Krzysztof Poznański, dyrektor zarządzający PRCH.