09 listopada 2020

APEL PRCH O URUCHOMIENIE TARCZY DLA NASZEJ BRANŻY

udostępnij

W dniu, 6 listopada opublikowano w Dzienniku Ustaw nowe rozporządzenie, na mocy którego funkcjonuje zakaz prowadzenia określonych rodzajów działalności w wielkopowierzchniowych obiektach handlowych. Doprecyzowano w nim również definicję obiektu handlowego, tak by obejmowała ona także parki handlowe. Dokument można znaleźć TUTAJ.

Polska Rada Centrów Handlowych wzięła udział we wcześniejszych krótkich konsultacjach społecznych rozporządzenia. Pismo przesłane przez PRCH, 5 listopada br., do Ministra Zdrowia, Adama Niedzielskiego, członkowie firm zrzeszonych w PRCH mogą pobrać z naszej Bazy Wiedzy. PRCH apeluje w nim o wypracowanie rozwiązań pomocowych z budżetu państwa dla wszystkich uczestników branży nieruchomości handlowych.

Apel naszego stowarzyszenia wybrzmiał również w mediach. Do tej pory pojawiło się na ten temat ponad 1,5 tys. publikacji, o dotarciu przekraczającym 6,2 mln osób. Można o nas przeczytać m.in. w Rzeczpospolitej, Gazecie Wyborczej, posłuchać w Radiu Zet i Tok FM, oraz obejrzeć w Polsat News oraz Faktach po Faktach telewizji TVN24.

W odpowiedzi na nasze działania Departament Zdrowia Publicznego przekazał nasz wniosek o uruchomienie tarczy pomocowej dla objętych lockdownem podmiotów z sektora handlowego do Premiera Jarosława Gowina określając, że właściwym w tej kwestii jest Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.