15 marca 2023

WEBINARIUM NA TEMAT WARSZAWSKIEJ UCHWAŁY KRAJOBRAZOWEJ

udostępnij

W najbliższy piątek, 17 marca, o godzinie 9:30 Polska Rada Centrów Handlowych zaprasza przedstawicieli firm członkowskich do udziału w webinarium poświęconym projektowi uchwały krajobrazowej, która ma zostać wprowadzona w Warszawie.

Celem proponowanej uchwały jest uporządkowanie krajobrazu poprzez wprowadzenie licznych regulacji dotyczących zasad umieszczania m.in. szyldów i reklam na budynkach, ale także jako wolnostojące nośniki na nieruchomościach. Podczas spotkania przedstawiona zostanie informacja na jakim etapie prac znajduje się obecnie projekt uchwały krajobrazowej dla m.st. Warszawy oraz jej potencjalny wpływ na centra handlowe.

W trakcie spotkania omówione zostaną działania, jakie mogą podjąć przedsiębiorcy w trakcie procedury zmierzającej do przyjęcia uchwały krajobrazowej oraz po jej uchwaleniu, a także kwestia konstytucyjności zapisów obowiązującej ustawy krajobrazowej, via uchwała dla m.st. Warszawy. Przewidziana została również dyskusja dotycząca uwag, które PRCH planuje zgłosić do procedowanej obecnie uchwały.

Spotkanie poprowadzą przedstawiciele kancelarii Michalak Kosicka-Polak i Wspólnicy Spółka Komandytowa. 

Zainteresowanych udziałem w webinarium zapraszamy do kontaktu: ajurek@prch.org.pl