15 maja 2024

STARTUJE XV EDYCJA PRCH RETAIL AWARDS!

udostępnij

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) zaprasza centra handlowe, outlety, retail parki, nowe koncepty oraz firmy usługowe do udziału w XV edycji konkursu PRCH Retail Awards - najbardziej prestiżowych nagród branży obiektów handlowych. Od 20 maja można będzie składać aplikacje w 23 kategoriach konkursowych, w tym 4 nowych. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni 14. listopada 2024 r. podczas uroczystej gali w Fortecy Kręglickich.

Serdecznie zapraszam do udziału w XV edycji konkursu PRCH Retail Awards, który na stałe wpisał się w kalendarz, jako najbardziej prestiżowy w branży obiektów handlowych. Konkurs i gala PRCH Retail Awards są podsumowaniem jakości i innowacyjności działań obiektów handlowych i firm świadczących usługi dla naszej branży. W dotychczasowych edycjach ponad 100 członków jury oceniło około 1000 aplikacji, przyznając najlepszym łącznie 337 nagród i wyróżnień. Spodziewamy się, że jakość i treść tegorocznych aplikacji potwierdzi obserwowaną, dobrą kondycję branży obiektów handlowych. Gala natomiast, będzie doskonałą okazją do podsumowania zmieniających się trendów w działalności obiektów handlowych i zachowaniach klientów, dla których galerie, poza funkcją handlową, coraz bardziej stają się miejscami gromadzenia doświadczeń i spędzania czasu – mówi Marcin Klammer, dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

20 maja 2024 r. rozpocznie się przyjmowanie zgłoszeń przez system aplikacyjny na stronie internetowej PRCH Retail Awards. Wśród 23 kategorii konkursowych znalazły się 4 nowości, są to: Rekomercjalizacja roku - dla działań biznesowych, a także Komunikacja ESG roku, Działania lojalizujące klientów oraz The biggest challenge - dla działań marketingowych. Zamknięcie przyjmowania zgłoszeń planowane jest na początek lipca 2024 r. Tegoroczna edycja obejmuje działania, które prowadzone były w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r., za wyjątkiem niektórych kategorii biznesowo-strategicznych dla obiektów handlowych, tu dokładne ramy czasowe podane są w opisie każdej kategorii. Z pełną listą kategorii wraz z ich szczegółowym opisem można zapoznać się na stronie internetowej konkursu.

Prace trzech zespołów jury zaplanowano na okres lipiec – wrzesień. Każda ze zgłoszonych aplikacji oceniana będzie według precyzyjnych kryteriów, za które przyznawane są punkty. Oceny nie są porównawcze, a członkowie jury nie podejmują samodzielnych działań, których celem byłoby uzyskanie dodatkowych informacji o projekcie, poza przedstawionymi w aplikacji. Dlatego bardzo ważne jest, by aplikacje konkursowe wypełnione były dokładnie i rzetelnie oraz zawierały komplet danych umożliwiających ich pełną ocenę. W każdej kategorii jury może przyznać maksymalnie 1 złotą i 2 srebrne nagrody. By tak się stało, projekt musi uzyskać określoną liczbę punktów. W przypadku, gdy żadna ze złożonych aplikacji nie przekroczy wymaganego pułapu punktowego, nagrody w takiej kategorii nie zostaną przyznane. Po zakończeniu konkursu każdy aplikujący otrzyma raport ze szczegółami oceny i komentarzami jurorów.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 14. listopada 2024 r., podczas uroczystej gali
PRCH Retail Awards w Fortecy Kręglickich, zabytkowym obiekcie o niepowtarzalnym klimacie, przy ul. Zakroczymskiej 12 w Warszawie. Będzie on znakomitym tłem dla wszystkich nagrodzonych projektów i osób.