09 kwietnia 2024

MARCIN KLAMMER DYREKTOREM ZARZĄDZAJĄCYM POLSKIEJ RADY CENTRÓW HANDLOWYCH

udostępnij

Z początkiem kwietnia Marcin Klammer objął stanowisko dyrektora zarządzającego Polskiej Rady Centrów Handlowych, przejmując odpowiedzialność za współtworzenie i realizację strategii oraz dalszy rozwój organizacji. Współpracując z członkami PRCH, zarządem oraz partnerami biznesowymi będzie reprezentował interesy branży na arenie krajowej i międzynarodowej, zarządzając jednocześnie działalnością operacyjną stowarzyszenia. Marcin Klammer zastąpił Krzysztofa Poznańskiego, który podjął decyzję o zakończeniu swojej aktywności w PRCH i przejściu na emeryturę.

– Branża centrów handlowych przechodzi okres dynamicznych zmian, które wymagają jasnej wizji i skutecznego działania. Jako zarząd Polskiej Rady Centrów Handlowych jesteśmy przekonani, że bogate doświadczenia Marcina Klammera w realizacji wielu, bardzo różnorodnych projektów oraz doskonała znajomość branży wzmocnią działania PRCH. Jednocześnie w imieniu własnym oraz zarządu bardzo serdecznie dziękuję Krzysztofowi Poznańskiemu, który w ciągu ostatnich ponad trzech lat przeprowadził PRCH przez okres pandemii, pomógł zreformować i zbudować nową strategię organizacji i zwiększyć jej skuteczność oraz rozpoznawalność – powiedział Jan Dębski, prezes zarządu Polskiej Rady Centrów Handlowych.

– Z przyjemnością i dumą dołączam do PRCH, organizacji, którą znam od początku jej istnienia i którą cenię za rzetelne reprezentowanie branży obiektów handlowych w Polsce. PRCH przez cały okres swojej działalności, a zwłaszcza przez ostatnie lata, aktywnie wspiera bardzo ważny sektor polskiej gospodarki. Mimo, iż handel wyraźnie odzyskał dynamikę po okresie pandemii, która nie pozostała bez wpływu na działalność firm członkowskich PRCH, w najbliższych miesiącach i latach sektor obiektów handlowych wciąż czeka szereg wyzwań. Cieszę się, że w barwach PRCH będę mógł stawiać im czoła reprezentując branżę oraz dbając by nasz głos był słyszany i brany pod uwagę – mówi Marcin Klammer, nowy dyrektor zarządzający Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Przed objęciem stanowiska dyrektora zarządzającego PRCH Marcin Klammer zarządzał szeregiem firm w sektorze nieruchomościowym, konsultingowym i inżynieryjnym. Pełnił funkcje prezesa zarządu w HB Reavis, BNP Paribas Real Estate i Arcadis / EC Harris, gdzie przez wiele lat współtworzył rynek deweloperski i konsultingowo-inżynieryjny w Polsce i w Europie.