14 lipca 2022

DOSTĘPNOŚĆ PRZESTRZENI PUBLICZNEJ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

udostępnij

W poniedziałek 25.07.2022 r. o godz. 14:00 zapraszamy na webinarium poświęcone dostępności przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i sensoryczną. Bezpłatne szkolenie organizujemy we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Fundacją Integracja.

Zależy nam, by osoby zarządzające centrami i parkami handlowymi dysponowały wiedzą nt. dostępności obiektów publicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki przeprowadzonym we współpracy z Fundacją Integracja badaniom i konsultacjom, mamy wiedzę dotyczącą stanu faktycznego dostępności obiektów handlowych.

Podczas webinarium zwrócimy szczególną uwagę na potrzeby osób w spectrum autyzmu, z zaburzeniami psychicznymi oraz z niepełnosprawnością intelektualną. Pokarzemy też działania, które dzięki którym centra handlowe stają się bardziej dostępne dla tych grup. Spotkanie poprowadzi Justyna Sobczyk, prezeska Zarządu Fundacji Teatr 21.

Webinarium jest bezpłatne, a każdy z uczestników otrzyma certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu. Uczestnictwo w wydarzeniu jest możliwe po wcześniejszej rejestracji.

Zarejestruj się już dziś klikając TUTAJ

Justyna Sobczyk jest prezeską Zarządu Fundacji Teatr 21 i twórczynią Teatru 21, w którym od 2005 r. grają osoby z zespołem Downa i autyzmem. To jedyny taki teatr w Polsce. Jest też pedagożką teatru, reżyserką oraz wykładowczynią na Akademii Teatralnej w Warszawie i Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademię Teatralną w Warszawie oraz Universität der Künste w Berlinie.