16 września 2021

BRANŻA CENTRÓW HANDLOWYCH SOLIDARNA W WALCE PRZECIW PANDEMII

udostępnij

Branża centrów handlowych solidarnie włącza się we wszystkie możliwe działania zapobiegające rozwojowi pandemii i jej konsekwencjom, promując szczepienia oraz zasady sanitarne DDM – dystans, dezynfekcja, maseczka. Zgodnie z danymi przekazanymi do PRCH, działa już 80 punktów szczepień w lokalach, w aptekach i przychodniach na terenie galerii. Zainicjowana przez PRCH 31 sierpnia akcja pod patronatem Ministra Zdrowia „Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina” nabiera rozpędu. Udział w niej potwierdziło dotąd ponad 70 centrów z całej Polski. Codziennie spływają informacje o przystąpieniu do kampanii kolejnych obiektów. Zaproszeni do akcji zostali właściciele, zarządcy i najemcy.

 „Dziękujemy za Państwa stałe zaangażowanie w edukację na temat bezpieczeństwa oraz włączenie się w promocję szczepień i otwieranie tymczasowych punktów szczepień na terenie obiektów handlowych. Dzisiaj bardziej niż zwykle potrzebne jest połączenie wszystkich sił, aby przeciwdziałać konsekwencjom braku odpowiedzialności osób, które lekceważą zagrożenie kolejną falą pandemii.

Chcemy raz jeszcze przypomnieć o zasadach DDM - jednym głosem, poprzez nałożenie masek manekinom wystawionym na sklepowych witrynach, zamieszczenie informacji w sklepach i na terenie centrów, na stronach oraz w mediach społecznościowych. Razem będziemy bardziej widoczni i skuteczni. Branża centrów handlowych ma siłę w swojej jedności.” – napisano w liście do branży podpisanym przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i prezesa PRCH, Jana Dębskiego podczas inauguracji akcji BEZPIECZNA WITRYNA – BIERZ PRZYKŁAD Z MANEKINA.


„Polska Rada Centrów Handlowych oraz Ministerstwo Zdrowia jednym głosem przypominają, że jedyną znaną dzisiaj ochroną przed kolejnymi falami zachorowań oraz obostrzeniami jest stosowanie zasad sanitarnych i masowe szczepienia.” – czytamy dalej w piśmie.


Przez 2 tygodnie od ogłoszenia akcji promocji maseczek w centrach handlowych pn. Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina PRCH uzyskało informacje potwierdzające udział od ponad 70 obiektów. Należą do nich: Atrium Plejada, Focus Bydgoszcz, Galeria Alfa Centrum z Grudziądza, Alfa Centrum z Gdańska, Galeria Amber z Kalisza, Atrium Plejada w Bytomiu, Galeria Dębicka, Centrum Echo Przemyśl, Galeria Echo Kielce, Centrum Handlowe Ferio z Konina, Galeria Gniezno, Homepark Janki, Galeria Klif z Gdyni,  Galeria Nowy Rynek z Jeleniej Góry, NoVa Park z Gorzowa Wielkopolskiego, Galeria Olimpia z Bełchatowa, Galeria Plaza z Lublina, Galeria Rondo z Bochni, Centrum Handlowe Plaza z Rudy Śląskiej, Galeria Stara Ujeżdżalnia z Jarosławia, Galeria Solna z Inowrocławia, Sosnowiec Plaza, Galeria Tęcza z Kalisza, Galeria Trzy Korony z Nowego Sącza, Galeria Twierdza z Kłodzka oraz Galeria Twierdza Zamość, Galeria Wiślanka z Żorów, Galeria Wzorcownia z Włocławka, Galeria Veneda z Łomży, dwa punkty w Łodzi (Centrum Handlowe Nowa Górna oraz firma Paulo Adriani), dwa obiekty w Płocku (Atrium Mosty i Atrium Płock), dwa centra w Rybniku (Focus Park, Plaza), dwie galerie w Szczecinie (Galaxy oraz Galeria Handlowa Turzyn), dwa centra w Toruniu (Atrium Copernicus, Centrum Handlowe Bielawy), po trzy centra w Gliwicach (Park Handlowy Arena, Forum, Europa Centralna), w Katowicach (Libero, Homepark Rawa, Galeria Katowicka), oraz w Krakowie (Nowe Czyżyny, Park Handlowy Zakopianka, Galeria Kazimierz), po cztery centra handlowe we Wrocławiu (Borek, Magnolia Park, Pasaż Grunwaldzki, Wroclavia), oraz w Poznaniu (Homepark Franowo, Malta, King Cross Marcelin Plaza), trzynaście centrów w Warszawie (Atrium Promenada, Atrium Reduta, Atrium Targówek, Galeria Młociny, Galeria Mokotów, Galeria Północna, Galeria Wileńska, Homepark Targówek, King Cross Praga, Plac Unii, Sadyba Best Mall, Wars Sawa Junior, Westfield Arkadia). Do akcji włączają się najemcy działający na terenie obiektów.


PRCH zachęca pozostałe firmy: właścicieli i zarządców oraz najemców do zgłaszania się, jeśli podjęły tę inicjatywę lub zamierzają to zrobić, dziękując każdemu, komu leży na sercu bezpieczeństwo i wspólne dobro społeczeństwa.

Projekt „BEZPIECZNA WITRYNA – BIERZ PRZYKŁAD Z MANEKINA” ma na celu promocję noszenia masek przez klientów w centrach handlowych i w przestrzeni publicznej oraz ponowne wzmocnienie informacji o zasadach sanitarnych zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19. Centra handlowe od początku pandemii restrykcyjnie przestrzegają zasady DDM - nawołują do zachowania dystansu, stosowania dezynfekcji i noszenia maseczek. Powodem podjęcia wspólnych działań branży pod patronatem Ministra Zdrowia jest wyraźne zmniejszenie liczby osób używających maseczek na terenach obiektów handlowych, w środkach transportu i innych publicznych miejscach, pomimo oficjalnych zasad obowiązujących w kraju. Jest to kolejne działanie podjęte przez branżę w celu przeciwdziałania pandemii, jej konsekwencjom społecznym i gospodarczym.

 

Więcej informacji o możliwościach przyłączenia do akcji oraz materiały graficzne znajdują się tutaj